O laboratoři

Laboratoř technologií vody a sanace je součástí Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI) Technické univerzity v Liberci.

Laboratoř technologií vody a sanace je zaměřena na vývoj, aplikaci a testování různých typů nových (nano) materiálů v různých environmentálních technologiích, aby bylo dosaženo jejich významného zlepšení. Například se zabýváme nanovlákennými nosiči biomasy a nanočásticemi, které se používají pro pokročilé čištění odpadních vod nebo použití nula-valentního nanoželeza pro zintenzivnění bioremediačních procesů. Část našeho výzkumu je rovněž zaměřena na membránové technologie, včetně tvorby a modifikace membrán, aby se zmírnila biologická znečištění a zvýšila se jejich funkčnost (propustnost).

V rámci sanace horninového prostředí se laboratoř zaměřuje na studium aplikací různých sanačních technologií (redukce, oxidace, biologické, fyzikální), jejich kombinace a jejich optimalizované řízení (tj. Metody pro podporu Fe (nanočástic) za použití elektrického proudu)

Výzkum probíhá v úzké spolupráci s průmyslovými podniky, jinými laboratořemi institutu a dalšími zainteresovanými stranami.