Největší 3D tištěná socha v České republice

Laboratoř prototypových technologií a procesů, CxI, se zapojila do unikátního uměleckého projektu s názvem PET(s)culpt pořádaném Fakultou architektury v Praze, ČVUT. Cílem projektu je společnými silami, tak zvaným crowdprintingem, postavit 3D-tištěnou sochu anděla z recyklovaného PET materiálu. Projekt je výzvou ve využití recyklovaných plastových materiálů v 3D tisku a zjištění jejich možností a limitů. Celá socha anděla bude pohyblivá a bude tak nabízet unikátní vizuální zážitek.

Vložte obrázek 167x167

Socha bude vystavena v budoucím betlémě na Masarykově náměstí v Jindřichově Hradci a půjde pravděpodobně o největší 3D tištěnou sochu v České republice a možná i ve světě. Díky tomu ji Jindřichohradecké muzeum přihlásilo do pokusu o rekord.

Přejeme mnoho úspěchů.

Ve větším detailu informují naše univerzitní noviny T-UNI

Více informací o projektu a jeho účastnících naleznete na následujícím odkaze: https://petmat.cz/petsculpt/index.php

31. 10. 2017