Pozvánka na přednášky hostujícího profesora z amerického programu Fulbright

Katedra netkaných textilií a nanovlákenných materiálů by ráda pozvala všechny zájemce na přednášky dr. Cathy Clewett z West Texas A&M University, které se budou konat ve dnech 26. a 27.3.2018 na půdě univerzity. Cathy Clewett získala pro letošek Fulbrightovo stipendium a v současné době pracuje na svém výzkumu na Univerzitě Karlově na Matematicko - fyzikální fakultě. Věnuje se využití NMR pro charakterizaci nejrůznějších materiálů. Mimo jiné se zabývá i využitím NMR při zavlažování v zemědělství, o čemž bude i její hlavní přednáška v úterý 27.3.

26.3.2018, Budova L, 4. patro, 13:00 - 15:00

27.3.2018, Budova IC, Konferenční místnost, 9:00 - 11:00

NMR in the Wild West -- Field applications for cattle ranching and deserts

This talk is a brief overview of the development of a Nuclear Magnetic Resonance (NMR) based tool for measuring soil water content for irrigation management. The device is designed to determine soil water content profile from the surface to well below the crop root zone for control of crop irrigation and accurate determination of crop water use by soil water balance; these measurements can be used to determine crop water use efficiency. Existing methods to measure soil water content suffer from deficiencies such as expense, portability, or accuracy. NMR offers a method that is accurate, easy to install, and automated, allowing for repeatable measurements and real time monitoring.

Po které bude následovat prezentace:

NMR for Polymer research -- a brief introduction

Cathy Clewett se kromě výzkumu v oblasti NMR zajímá o ženy ve vědě a velmi ráda by otevřela diskusi na toto téma i na naší univerzitní půdě, která se bude konat v pondělí 26.3. a která bude zahájena přednáškou o jejích zkušenostech z USA. Diskuse nejen pro ženy!

Women in the Physical Sciences -- a discussion about experiences in the U.S.A. and the Czech Republic. All welcome.

21. 3. 2018