Slavnostní představení nově získaného ocenění Gold Label klastru Nanoprogress

23. 3. 2018

V pátek 6. dubna proběhne v prostorách Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace slavnostní představení nově získaného ocenění Gold Label, který byl udělen klastru Nanoprogress.

Tradičně silným členem klastru je i Technická univerzita v Liberci. Nanoprogress je prvním klastrem v České republice, který se může tímto prestižním oceněním pochlubit. Ocenění udělované Evropskou iniciativou klastrové excelence ECEI je předáváno klastrům, jež vykazují vysoce sofistikovaná řízení a současně se zavázaly k dalšímu výraznému zlepšení svých organizačních struktur a výzkumných procesů. Díky tomu se Nanoprogress zařadil mezi klastrovou elitu.

Nanoprogress je český nanotechnologický klastr sdružující podnikatelské subjekty, akademické instituce a vědecko-výzkumná pracoviště. Zaměřuje se na výzkum a vývoj funkcionalizovaných nanovlákenných struktur a jejich aplikací do průmyslu a biomedicíny. Činnosti a aktivity klastru se dále soustředí na rozvoj inovací, zvýšení konkurenceschopnosti a podporu podnikání v oblasti nanotechnologií se zaměřením na biomedicínu a průmysl.

Spolupráce TUL a Nanoprogress začala na počátku vzniku klastru v roce 2012; v průběhu působení odborníci z Technické Univerzity v Liberci, zastupující pozici návrhu a výroby zařízení, navrhli a zkonstruovali několik strojů pro přípravu klasických a koaxiálních nanovláken pomocí stejnosměrného a střídavého zvlákňování. Naposledy byl představen unikátní přístroj pro výrobu koaxiálních nanovláken, který na 11. mezinárodním veletrhu strojírenských technologií For Industry v Brně získal zlatou medaili.

Více informací o klastru viz www.nanoprogress.eu