Aktivní nanovlákenné membrány pro čištění odpadní vody

Cíle: Cílem projektu je zlepšení možnosti čištění odpadní vody zejména z pohledu snížení energetických nákladů a možnosti zlepšení biologické a chemické kvality výsledného produktu. Pro tento účel bude vyvinuta kompozitní membrána s nanovlákny a s obsahem chemicky, nebo biologicky aktivních látek určená pro současně používané systémy čištění odpadních vod. Membrána bude průběžně regenerovatelná a ve srovnání s komerčně používanými membránami schopna snížení obsahu mikroorganismů a/nebo snížení koncentrace vybraných chemických látek v čištěné vodě. Výhodou bude stabilita ukotvení aktivních látek v membráně. Parametry prototypu budou navrženy tak, aby byl cenově výhodnější než obdobné výrobky na trhu a vykazoval srovnatelnou životnost. Podrobnosti v kap. 2 a 3.

Řešitel: Ing. Jakub Hrůza, Ph.D.