Design, optimalizace a aplikace chytrých tepelně izolačních nanovrstev

Cíle: Hlavním cílem projektu je vyvinout funkční materiál, reagující na tepelné šoky v aplikaci do oděvního a obalového průmyslu. Prostředkem k dosažení cíle bude navržení a ověření kompozitní struktury, sestávající z matrice (mikroporézní bikomponentní struktura, nanovlákenná a porézní nanovlákenná struktura), která bude zajišťovat teplotně a mechanicky stabilní kompozici a z komponenty (PCM), zajišťující změnu fáze při dané teplotě, vztahující se k aplikačním požadavkům tzv. tlumení náhlých tepelných šoků. Bude kladen důraz na další charakteristiky kompozitu vzhledem k oděvnímu konfortu, zejména nepromokavost, prodyšnost, paropropustnost, atd. Výsledkem tohoto projektu bude 8 publikací, z toho 5 impaktovaných.

Řešitel: Ing. Jaromír Marek, Ph.D.