Filtrační systémy s biokatalyticky aktivními nanovlákennými materiály pro úpravu vody

Cíle: Projekt je zaměřen na eliminaci endokrinních disruptorů, případně jiných potenciálně nebezpečných látek, které není možné účinně odstranit běžnými metodami čištění. Cílem projektu je funkční vzorek zařízení určený pro dočištění odpadové vody. Navrhované řešení bude mít v porovnání s metodami dostupnými na trhu kompaktní, mechanicky odolnou strukturu a zejména enzymatickou úpravu pro eliminaci endokrinních disruptorů. Cílem je poskytnout další řešení ke stávajícím způsobům úpravy pitné vody (sorpce, osmotické čištění), které jsou omezeny pouze na zadržení nežádoucích látek s následnými nároky na likvidaci těchto filtrů.

Řešitel: prof. Dr. Ing. Jiří Maryška, CSc.