Ekologická technologie vyčesávání pro povrchovou úpravu plstěných struktur

Předmětem řešení je nová technologie vyčesávání pro povrchovou úpravu pokrývek hlavy z plstěných vlákenných struktur (např. plstěné klobouky). Jedná se o nahrazení stávající technologie, která využívá pro vyčesávání vláken kotouče s pracovním potahem vyrobeným ze žraločí kůže. Tento materiál se v současné době obtížně získává a vyžaduje zabíjení živočichů jednoho specifického druhu žraloka. Z hlediska ochrany přírody je to neekologické a do jisté míry i nemorální. Kromě toho potahy ze žraločí kůže je nutno obnovovat přibližně každé 3 měsíce. Navržená ekologická technologie drásání bude využívat speciálně vyvinuté ocelové potahy vyčesávacích kotoučů, které budou napodobovat účinky ostnů žraločí kůže a jejich prostorové uspořádání. Doba životnosti potahů se tak výrazně zvýší. Tato technologie má velký potenciál uplatnění vzhledem k nedostatku žraločí kůže na trhu a ke snížení nákladů na výrobu plstěných struktur a je jedinečná v tom, že přispěje k ochraně přírody.