Ochranné oděvy proti radiofrekvenčnímu elektromagnetickému záření s dostatečným komfortem a dalšími přidanými vlastnostmi

Hlavním předmětem je příprava ochranných oděvů proti radiofrekvenčními elektromagentickému záření, testování funkčnosti oděvů a ověřování navrženého způsobu výroby oděvů za pomoci již vyvinutých funkčních textilií. Zvýšený důraz bude kladen nejen na fuknčnost (elektromagnetickou stínící účinnost), ale také na komfort nošení oděvů a estetickou stránku oděvů. Projekt si klade za cíl vytipovat vhodné materiály (barevná škála, materiálové složení, finální úprava), výbrat vhodné typy ochranných oděvů, navrhnout konstrukční řešení oděvů, vyrobit prototypy ochranných oděvů a nultou sérii oděvů proti radiofrekvenčnímu elektromagnetickému záření s dostatečným komfortem a dalšími přidanými vlastnostmi. Téma projektu je v souladu se dlouhodobým záměrem žadatele i se strategií a trendy rozvoje textilního průmyslu v ČR a EU.