Implementace pokročilých plniv do výroby extrudovaných kompozitních profilů využívaných progresivními aditivními technologiemi v oblasti 3D tisku

Cíle: Cílem projektu je vývoj nových typů plniv a výztužných materiálů kompozitních polymerních systémů určených ke zpracování pomocí vybraných aditivních technologií a to zejména pomocí technologie 3D tisku FDM (fused deposition modeling). Bází plniv a výztužných materiálů budou druhotné suroviny zemědělské výroby, jejichž využití je v současnosti neefektivní či problematické. Vyvíjené složky kompozitních systémů budou tedy jednak reagovat na specifické a zvyšující se požadavky odvětví 3D tisku a jednak budou reagovat na požadavky snížení podílu syntetické neobnovitelné fáze v polymerních materiálech či jeho úplnému odstranění v případě plně biopolymerních kompozitních materiálů.

Řešitel: Ing. Jiří Bobek, Ph.D.