Využití moderních metod modelování při vývoji a zkoušení protipožárních uzávěrů

Název projektu: Využití moderních metod modelování při vývoji a zkoušení protipožárních uzávěrů

Reg. č.: VI20152018046

Poskytovatel: Ministerstvo vnitra ČR

Anotace: Hodnocení požárních uzávěrů je velmi náročné vzhledem k požadavkům norem. Je nutné provádět řadu časově i finančně náročných zkoušek pro certifikaci. Tento projekt je zaměřen na modelování chování protipožárních uzávěrů během požáru, což umožní konstruktérům dosáhnout požadovaných vlastností a zejména provést zkoušku požární odolnosti a kouřotěsnosti virtuálně na modelu. Cílem je zejména finanční úspora při inovaci stávajících uzávěrů a při vývoji zcela nového typu uzávěru zvyšující bezpečnost.

Výsledky projektu:

1. Inovovaný požární uzávěr – rolovací vrata
  2. Model rolovacího protipožárního uzávěru
  3. Design of gas burner for the fire integrity testing of segmental doors
  4. Testing fireproof materials in a combustion chamber

Tento projekt je financován v rámci Programu bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2015 – 2020 (BV III/1-VS).