Nanovlákenné systémy pro cílenou dopravu léčiv a aktivních látek s postupným uvolňováním

Cíle: Cílem projektu je vývoj nanovlákenného systému pro cílenou dopravu aktivních látek při léčbě obtížně se hojících a kontaminovaných ran. Systém pro dopravu léčiv je založen na biokompatibilní, biodegradabilní nanovlákenné vrstvě s obsahem primárních aminoskupin, který pozitivně ovlivňuje kinetiku uvolňování látky v místě aplikace. V porovnání s řešeními dostupnými na trhu bude mít vzorek zároveň i funkci bariérovou, která bude zajištěna strukturou nanovlákenné vrstvy. Bude tak zabráněno vzniku sekundární infekce, která by zhoršila průběh hojení defektu. Cílem je nabídnout na trh nový typ krycího materiálu, který vzhledem ke své biodegradabilitě, bude šetrnější ke klientovi.

Řešitel: Ing. Hana Tománková, MSc.