Regenerace vrtů - nové postupy cílené regenerace, monitoringu regenerace a preventivních systémů diagnózy stavu vrtů

Cíle: Cílem projektu je: 1. Vyvinout nové účinné postupy řízené regenerace vodárenských vrtů odrážející hydrogeologické podmínky, aktuální stav vrtu a režim jeho využití. Předpokládá se komplexní řešení počínající stanovením diagnózy vrtu s využitím preventivních monitorovacích činností, následnou optimalizací procesu regenerace a monitoringem a vyhodnocením provedeného regeneračního zásahu. 2. Vyvinout nový produkt pro chemickou a biologickou regeneraci. Cílem je nalézt levnější alternativu k relativně drahým komerčním zahraničním produktům či levnějším produktům užívaným v ČR bez certifikátů pro použití v pitných vodách. 3. Vyvinout nové hydromechanické způsoby regenerace, které by mohly být účinnou a přijatelnou alternativou k používaným způsobům chemické regenerace.

Řešitel: Ing. Jaroslav Nosek, Ph.D.