Rozvoj Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace Technické univerzity v Liberci

Cíle: "Hlavním cílem projektu je podpořit využití nově vybudované výzkumné infrastruktury – univerzitního pracoviště CxI, jeho nově vystavěné budovy, mnoha zakoupených špičkových přístrojů a zařízení a nově vytvořených kvalitních výzkumných týmů. Realizace předkládaného projektu CxI++ výrazně přispěje k efektivitě využití této infrastruktury, k její stabilitě, dlouhodobé udržitelnosti a k jejímu dalšímu systematicky řízenému rozvoji při zachování nastavené struktury odborného profilu univerzitního Centra. Pracoviště CxI má vybudovánu řadu vztahů s externími partnery z veřejné a soukromé sféry hospodářské praxe. V období řešení projektu CxI++ se pracoviště Ústavu pro nanomateriály soustředí na intenzivní i extenzivní rozvoj těchto vztahů. Při vyhledávání dalších partnerů se orientuje zejména do zahraničí. Předmětem předkládaného projektu CxI++ je soubor sedmi výzkumných témat univerzitního pracoviště CxI. Do souboru byla vybrána taková témata, jejichž řešení předpokládají provádět výzkumné, vývojové a inovační činnosti. Všechna témata navrhovaná k financování v projektu CxI++ předkládaném do programu NPU I rozvíjejí příslušnou odbornost, posouvají stav poznání a techniky a mají vysoký potenciál vytvářet hodnotné výstupy, a tím přispějí ke konkurenceschopnosti českého výzkumu i průmyslu. Soubor sedmi témat s označením T1-T7 předkládaných k financování není z odborného hlediska věcně ucelený, avšak každé z témat je plně v souladu s odborným profilem projektové implementace jednoho ze dvou výzkumných programů Konkurenceschopné strojírenství nebo Materiálový výzkum, které byly podrobně popsány v příslušném projektu financovaného v rámci OP VaVpI. Stabilizace výzkumného prostředí pracoviště CxI též posílí spolupráci ve výzkumu a vývoji uvnitř TUL. Pracoviště CxI jako celek tím posílí svoji mezioborovost a více umožní vstupovat do svých výzkumných činností novým podnětům a přístupům z fakult TUL."

Řešitel: doc. Ing. Petr Tůma, CSc.