Širokopásmové prvky prostorové akustiky s nanovlákennou rezonanční membránou

Cíle: Předmětem je vývoj, ověření výroby a aplikovatelnosti nanovlákenných akustických prvků s benefitem průsvitnosti. Prototypy budou mít, v porovnání s materiály na trhu, několikanásobně menší hmotnost a tloušťku při srovnatelných akustických parametrech, z čehož vyplývá nejen cenová úspora při jejich výrobě a dopravě, ale i významně nižší zátěž životního prostředí. Cílem řešení je náhrada akustických materiálů (minerálních, melaminových, polyuretanových a dřevovláknitých), které mají velká omezení vzhledem ke zdravotní nezávadnosti, resp. vysoké zátěži při likvidaci, či k vysoké zátěži nosné konstrukce a zejména zátěži životního prostření při transportu hmotných a objemných produktů. Cílem je trasfer technologie (patenty TUL) principiálně nových akustických systémů do stavebních aplikací.

Řešitel: Ing. Klára Kalinová, Ph.D.