Ke dni 11. 11. 2019 byl na TUL schválen projekt PROSYKO 2, program aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA 2, podprogramu 1 – proof-of-concept. Hlavním cílem PROSYKO 2 je podpořit nové a zefektivnit již zavedené systémy transferu nových poznatků VaV financovaných z veřejných zdrojů na Technické univerzitě v Liberci (TUL) a zavádět je do praxe.
Program aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA 2, podprogram 1 – proof-of-concept (dále jen „program GAMA 2, PP1”) byl schválen usnesením vlády č. 218 ze dne 1. dubna 2019.
Program PROSYKO 2 je zaměřen na podporu systému komercializace a na podporu využití výsledků VaV, které vznikly nebo vznikají na Technické univerzitě v Liberci, a které mají vysoký potenciál pro uplatnění v nových nebo zdokonalených produktech nebo službách.
Podpořena bude fáze ověření aplikačního potenciálu nových výsledků VaV před jejich možným využitím v praxi (tzv. „proof-of-concept stage“). Budou podpořeny (financovány) aktivity sloužící zejména k ověření praktické využitelnosti nových výsledků VaV (doplňkový výzkum, experimentální ověřování apod.) vedoucí k návrhům nových podstatně zdokonalených výrobků, postupů nebo služeb. Vlastní aplikace poznatků cílem projektu není.
Projekt PROSYKO 2 bude realizován prostřednictvím dílčích projektů. Dílčí projekty jsou výzkumné projekty, kterými bude ověřováno praktické využití nových výsledků VaV. Řešitelem dílčího projektu může být pouze zaměstnanec TUL. Základní podmínky a postup při podávání dílčích projektů je popsán níže (“Aktuální informace”). Více informací zájemcům podají koordinátoři pro jednotlivé součásti TUL (seznam na konci stránky).
Odkaz na stránky TAČR GAMA
Popis procesů pro podporu transferu technologií
Soubory ke stažení (pro RpK)
Aktuální informace:
1) Termín přihlášení dílčích projektů do 1. fáze výběru (2019) byl stanoven na 6. 12. 2019
2) Vyplnit Vstupní formulář pro hodnocení dílčího projektu.
3) Vyplnit Návrh rozpočtu dílčího projektu 2020-2022 - xmlx formulář.
4) Zaslat vyplněné formuláře svým koordinátorům (seznam na konci stránky).
5) Základní podmínky pro výběr dílčích projektů
Seznam koordinátorů:
Fakulta strojní - Ing. Pavlína Křečková
Fakulta textilní - Ing. Gabriela Krupincová, Ph.D.
Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií - prof. Ing. Aleš Richter, CSc.
Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI) - Mgr. Adam Blažek, MBA
Ostatní fakulty a ústavy - Ing. Stanislav Petrík, CSc.