Vývoj pokročilé variabilní membránové technologie pro čištění různých druhů obtížně biologicky čistitelných průmyslových OV

Cíle: Cílem projektu je vyvinout pokročilou a ekonomicky konkurenceschopnou variabilní technologii založenou na aplikaci separačních membrán. Vyvinutá technologie bude určena pro čištění různých druhů obtížně biologicky čistitelných průmyslových vod, které jsou jinými způsoby jen velmi obtížně čistitelné - např. OV s vysokými obsahy tuků, OV s obsahem tenzidů, řezných emulzí apod. Součástí vyvinuté technologie bude i efektivní stupeň předčištění snižující zatížení separačního stupně a membrán nežádoucími látkami. Celá technologie bude koncipována s ohledem na vysokou variabilitu, flexibilitu (snadno transportovatelná) a bylo ji tedy možné snadno a rychle adaptovat na lokální podmínky i charakter daných odpadních vod s cílem minimalizace negativních vlivů na ŽP.

Řešitel: Mgr. Ing. Lukáš Dvořák, Ph.D.