Vývoj technických prostředků pro rychlou změnu sortimentu na stroji pro přípravu výroby průmyslových třídících sít

Cíle: Cílem projektu je vývoj, návrh, výroba a instalace technických prostředků pro rychlou změnu sortimentu na stroji pro přípravu výroby průmyslových sít. Řešení bude zaměřeno na mechanické a automatické prvky 'Výrobního systému SIKR“. Nově vyvinuté procesní prvky výrazně zlepší flexibilitu žadatele, která je nezbytnou podmínkou pro plnění požadavků trhu při malosériové a zakázkové výrobě průmyslových sít a jednou z podmínek pro budoucí realizaci programu „Industry 4.0“. Nově vyvinuté technické prostředky budou zaměřeny jak na redukci tzv. externích přípravných operací, tak i na transformaci a zkrácení tzv. interních operací prodlužujících vlastní prostoj stroje. Řešení se zaměří na mechanická zařízení, prostředky nízko-nákladové automatizace (LCA) i pokročilou automatizaci.

Řešitel: doc. Dr. Ing. Ivan Mašín