O laboratoři

Naše seskupení se soustředí na celý technologický proces zejména membránových technologií a jejich testování včetně finální implementace.

Sahá od technického zajištění laboratorní přípravy až po poloprovozní výrobu vzorků. Neodmyslitelnou částí tak jsou laminační techniky jednotlivých membrán, popř. dalších produktů.

Činnosti tak začínají výrobou samotných nanovláken v různých formách, též přípravou disperzních roztoků, přes jejich aplikaci do vyšších celků skrze adhezní proces – nejčastěji v podobě laminace (adhezní síťky, metoda hlubotisku, jevy tenkých vrstev, plazmové úpravy…). Velký prostor pak zabírají modifikace materiálů, úpravy jejich povrchů (antimikrobiální, hydrofobní úpravy apod.) s přesahem od fyzikálně-chemické podstaty k biologické stránce problému. Nakonec je vše podrobeno testování jak v malém laboratorním, tak i finálním, aplikacím blízkém měřítku (e.g., filtrace vod, prvky prostorové akustiky).