Vedoucí laboratoře
Ing. Jaroslav Nosek, Ph.D. ukončil doktorské studium na Fakultě mechatroniky na Technické univerzitě v Liberci v roce 2009, kde pracuje od roku 2004 jako výzkumný pracovník. Jeho aktivity se většinou týkají použití železných částic pro sanaci skalního prostředí které je podporované elektrickým proudem a nejmodernějšími metodami sanace. Je také zapojen do vývoje nových materiálů pro sanaci a technologie, které umožňují sledování na dlouhé vzdálenosti. Tyto aktivity jsou řešeny v rámci VaV projektů, kde zastupuje pozici odpovědného řešitele. Jaroslav má rozsáhlé zkušenosti s aplikací nejmodernějších metod sanace v různých lokalitách. Jeho volný čas je rovnoměrně rozdělen mezi rodinu, sport, auta, víno, ženy a zpěv.
Publikace
Vědečtí procovníci
Ing. Lukáš Dvořák, Ph.D. ukončil doktorské studium na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze v roce 2011. Od roku 2012 pracuje na Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace. Lukáš je odborník s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií, inovací a poskytování projektů v úzké spolupráci s projektovými a průmyslovými subjekty. Má zkušenosti s multidisciplinárním mezinárodním prostředím a strávil 2 roky ve Švýcarsku v Basileji a 2 měsíce v Mexico City kde pracoval ve velmi úzké spolupráci s místními průmyslovými partnery.
Lukáš se zaměřuje na pokročilé procesy čištění odpadních vod, např. s použitím nanovláken jako nosičů biomasy a membránových bioreaktorů, včetně modifikace membrán pro zmírnění růstu biologického znečištění v membránách. Lukáš je vedoucím či spolu-vedoucím několika grantových projektů, které poskytuje zejména Technologická agentura ČR nebo Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
Lukáš je zároveň členem české membránové platformy, odborným členem České vodohospodářské asociace, odborným recenzentem mezinárodních časopisů a konferencí. Jeho H-index je 5, s celkovým počtem citací 137 (14 publikací v impaktovaných časopisech).
Ing. Tomáš Lederer, Ph.D. ukončil doktorské studium na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze v roce 2002. Od roku 2012 působí jako odborný garant Laboratoře biotechnologií na Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace. Tomáš je výzkumným pracovníkem s dlouholetými zkušenostmi v oblasti sanací a technologií čištění odpadních vod, zejména při šíření a uplatňování výsledků výzkumných projektů ve velmi úzké spolupráci s různými průmyslovými partnery.
Tomáš je zaměřen na biodegradaci xenobiotik, biologických procesů včetně použití a aplikace nanovláken a na membránové procesy (membránová destilace). Tomáš byl vedoucím mnoha výzkumných a vývojových projektů poskytovaných různými národními a evropskými poskytovateli.
Tomáš je odborným členem České vodohospodářské asociace a odborným hodnotitelem návrhů projektů EUREKA / EUROSTAR. Jeho H-index je 6, s celkovým počtem citací 157.
Ing. Lenka Lacinová absolvovala v roce 1989 Vysokou školu chemicko- technologickou v Praze a v roce 2011 ukončila doktorát na Technické univerzitě v Liberci. Pracovala v analytických laboratořích UNS Kutná Hora a AQUATEST Praha. V letech 2006-2015 pracovala jako učitelka a výzkumná pracovnice na Fakultě mechatroniky (TUL) a od roku 2010 jako vedoucí výzkumný pracovník v CxI. Zajímá se o reaktivitu a aplikaci nanoželeza a kombinace nanoželeza a bioremediace pro čištění podzemních vod, nedávno také v oblasti vodohospodářské rehabilitace. Je rovněž manažerem kvality v laboratoři chemických dekontaminačních metod.
Publikace
Ing. Lucie Svobodová, Ph.D. (nar. Křiklavová) ukončila doktorát na Fakultě mechatroniky Technické univerzity v Liberci v roce 2013. Pracuje jako mladší vědecký pracovník Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace na katedře nanomateriálů v přírodních vědách. Zaměřuje se na respirometrii, optickou a fluorescenční mikroskopii, analýzu obrazu a aplikovaný výzkum, vývoj a hodnocení nových environmentálních technologií (nanomateriály, (elektro) magnetické pole atd.).
Publikace
Ing. Jan Dolina ukončil svá studia na Fakultě mechatroniky Technické univerzity v Liberci v roce 2017. Jeho výzkum se zaměřuje na membránové inženýrství, konkrétně na přípravu nových smíšených matricových membrán pro zmírňování biologického znečištění v oblasti čištění odpadních vod. Jeho široká škála zkušeností s membránami se rovněž rozšiřuje o filtraci nanovláken. Je autorem několika impaktovaných článků a spoluautorem českého patentu č. 306870. Pracoval na FHNW v Basileji. Byl zapojen do mnoha výzkumných projektů. Jeho vědecké výsledky a účast na projektech dokazují jeho hodnotu jako výzkumníka a člena týmu CxI.
Publikace
Ing. Kristýna Pešková vystudovala Hochschule Zittau/Görlitz obor Ochrana životního prostředí a Ekologie. Od r. 2014 pracuje jako doktorandka na TUL se zaměřením na studium migrace a reaktivity nZVI pro následné reálné aplikace v terénu. Absolvovala stáž ve Výzkumném centru VEGAS ve Stuttgartu, kde se zabývala realizací a vyhodnocením 3-D experimentu velkého měřítka (studium migrace a interakce nZVI s kontaminantem v uměle vytvořeném kolektoru).
Publikace
Ing. Karel Havlíček ukončil magisterský titul na Technické univerzitě v Liberci v roce 2017 a od stejného roku studuje doktorát. Karel nyní pracuje v oblasti biotechnologií. Největší pozornost věnuje zkoumání kompozitních nosičů biomasy a procesů čištění odpadních vod. Jeho největším koníčkem je cestování po celém světě.
Ing. Tomáš Pluhař ukončil magisterská studia na Fakultě mechatroniky TUL v roce 2003. V současné době pracuje na CxI jako neortodoxní technik. Zajímá se o programování, obrábění a elektroniku. Jeho volný čas je rozdělen na cyklistiku, bojová umění a podobné aktivity. Není mu cizí ani umění protože když hraje na kytaru a rád navštěvuje rozličné kulturní akce.
Publikace
Mgr. Štěpánka Kvapilová studovala geochemii na Karlově Univerzitě v Praze, kde obhájila diplomovou práci v roce 1995, absolvovala stáž na Université de Provence de Marseille (v letech 1995-1996). Nyní pracuje jako mladší vědecká pracovnice na CxI a její výzkum se zaměřuje na geopolymery a použití nanoželeza při sanacích.
Publikace