1 2 3 4 5 6 7 8

Napsali o nás: Nanovlákna pronikají do medicíny. V budoucnu mohou léčit i rakovinu.

Díky nanotechnologiím už liberečtí vědci vyvinuli nová čistidla pro domácnost, autokosmetiku či náplasti pro pacienty po operacích tlustého střeva. Aktuálně výzkumníci z liberecké technické univerzity hlásí další úspěch. Z nanovláken a mikrovláken se jim ve spolupráci s americkým centrem pro výzkum rakoviny podařilo vyvinout umělý lidský orgán, brzlík. Vědecký tým věří, že by po voperování mohl vrátit imunitu lidem s AIDS nebo s leukémií. Čímž to ale zdaleka nekončí. O budoucnosti, ale i současném využití nanovláken hovoří s Libereckými Zprávami profesor Miroslav Černík z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace.

Zdroj: libereckezpravy.cz

Celý článek zde