CXI vstoupilo do Česká jaderné asociace.

Dne 18.2.2021 vstoupilo CxI do České jaderné asociace, z.s. (ČJA).

„Doufáme, že členství umožní oboustrannou spolupráci na různých projektech v energetice, poradenských, nebo výzkumných aktivitách“,
řekl M. Černík, který vstup do asociace podepsal.

Cílem ČJA je podpořit a prosadit výstavbu nových jaderných zdrojů v České republice. To povede k posílení české ekonomiky, udržení energetické bezpečnosti a soběstačnosti naší země a zachování vzdělání v oblasti jaderné energetiky, kterým české firmy a vysoké školy stále ještě disponují. Vzhledem k růstu elektromobility, průmyslu 4.0 a fenoménu nové energetiky bude flexibilní a předvídatelný výkon jaderných elektráren zajišťovat stěžejní stabilizační úlohu v energetické soustavě ČR a zaručovat tak bezpečnou a spolehlivou dodávku bezemisní energie.

CxI se v současné době aktivně podílí na projektech spojených s ukládáním vyhořelého jaderného paliva do trvalého hlubinného úložiště. Aktivity směřují k výpočtům puklinového prostředí, migrace radionuklidů, THMC (termo-hydro-mechanických a chemických) procesů a mikrobiologii a korozi na povrchu ukládacího souboru vyhořelých palivových článků.

26. 2. 2021
    Auren