3D tisk v duchu Průmyslu 4.0

3D tisk jde cestou automatizace a individualizace v duchu Průmyslu 4.0

Moderním trendům a budoucímu vývoji v oblasti 3D tisku se věnovala dvoudenní mezinárodní konference 3D Trends 2018, kterou jsme minulý týden pořádali ve spolupráci s North Carolina State University.

Konference má tradičně mezinárodní účast, přijeli na ni letos partneři z USA, Německa i Slovenska. Podle Jiřího Šafky z Laboratoře prototypových technologií Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI), která konferenci organizovala, je důležité především to, že se v Liberci na jednom místě setkají všechny tři strany, které mají k 3D tisku co říci:

„Jde nám hlavně o propojení vědců z akademické půdy, kteří v oblasti 3D tisku bádají nad novými postupy a materiály, firem, které 3D tiskárny, ale i vlastní spotřební materiál – filamenty a prášky – vyrábějí, a firem, které 3D tisk uplatňují ve své výrobě nebo vývoji. V tom je platforma 3D Trends unikátní.“

Celý článek t-uni naleznete zde

12. 11. 2018