Přihlásit

Lidé

Vedoucí skupiny

Vložte obrázek 167x167

Jakub Hrůza

Ing. Jakub Hrůza, Ph.D. ukončil doktorské studium na Fakultě textilní na Technické univerzitě v Liberci v roce 2006, kde pracuje od roku 2002 jako výzkumný pracovník. Zabývá se zejména filtrací vzduchu a kapalin. Dlouhodobě vyvíjí metody testování filtračních materiálů pro jednotlivé aplikace. Od roku 2003 se zabývá využitím nanovlákenných materiálů ve filtraci. Je hlavním řešitelem projektů zaměřených na aplikace nanovlákenných vrstev s aktivními látkami ve filtraci vzduchu a aplikace nanovlákenných membrán pro čištění vody.

Ve volném čase se projevuje jako rodinný typ v péči manželky a tří dcer. Je členem folklorního souboru Horačky, kde vykonává funkci hlavního skladníka, zpěváka a tanečníka.

Členové skupiny

Vložte obrázek 167x167

Mohamed Ahmed
M.Sc. Mohamed Magdi Ahmed ukončil magisterské studium v oboru Nanoscience and nanotechnology na University of Barcelona. Jeho diplomová práce se zabývá využitím polyesterových nanovláken při odstraňování olova z vody. Na Technické univerzitě v Liberci pracuje od roku 2018 jako výzkumný pracovník. Zabývá se zejména přípravou polymerních roztoků a modifikací povrchů polymerů.

Vložte obrázek 167x167

Petr Bílek
Ing. Petr Bílek, Ph.D. ukončil doktorské studium na Fakultě mechatroniky na Technické univerzitě v Liberci v roce 2015, kde pracuje od roku 2011 jako výzkumný pracovník. Jeho hlavní pracovní aktivity jsou zaměřeny na simulace procesů filtrace a jejich vizualizace v laboratorním i poloprovozním měřítku. V rámci uvedených aktivit absolvoval pracovní stáže v Norsku, Německu a na Novém Zélandu. Petr též řeší měření fyzikálních veličin, vývoj měřicích aplikací apod.

Vložte obrázek 167x167

Klára Kalinová
Doc. Ing. Klára Kalinová, Ph.D. vystudovala střední uměleckou průmyslovku v Jablonci, následně magisterský obor materiálové inženýrství na Katedře netkaných textilií a nanovlákenných materiálů Technické univerzity v Liberci a nakonec doktorský program tamtéž. Po několikaleté zkušenosti na pozici projektového manažera ve vývojové firmě v Liberci ji znovu nalákal univerzitní život, proto na liberecké univerzitě přednáší studentům Fakulty mechatroniky a zejména se zabývá výzkumem v oblasti akustických nanomateriálů. Ve volném čase vytváří vizualizace prostorů pomocí počítačových 3D modelů.

Vložte obrázek 167x167

Kateřina Medková
Bc. Kateřina Medková vystudovala na fakultě textilní TUL bakalářský obor s názvem Textilní materiály a zkušebnictví.  Kateřina je studentka navazujícího inženýrského oboru Netkané a nanovlákenné materiály. Pracuje jako laborantka v laboratoři na testování  nanovlákenných materiálů.

Vložte obrázek 167x167

Zuzana Krsková
Ing.Zuzana Krsková Hamajová ukončila svá studia inženýrským titulem v oboru Textilní materiálové inženýrství na Fakulte textilní TUL v roce 2005. Praxi získala v automobilovém průmyslu na pozicích inženýr kvality a materiálový specialista. V našem týmu pracuje od září 2018. Má ráda jogu, tanec, přírodu a především své děti.

Vložte obrázek 167x167

Deana Skývová
Ing. Deana Skývová získala svůj inženýrský titul na Fakultě Textilní Technické Univerzity v Liberci. Od roku 2009 pracovala jako technolog – vedoucí kvality v provozu přádelny a skárny. Od října 2018 pracuje jako výzkumná pracovnice na Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace v oblasti nanomateriálů. Její oblíbené koníčky jsou běh a šití (nikoliv zároveň).

Vložte obrázek 167x167

Ganna Ungur
Ing. Ganna Ungur, Ph.D. ukončila doktorské studium na Fakultě textilní na Technické univerzitě v Liberci v roce 2016, kde pracuje od roku 2014 jako výzkumná pracovnice. Zabývá se zejména funkcionalizací nanovlákenných materiálů katalyzátory a antimikrobiálními látkami. Jejím hlavním koníčkem je v současné době dcera Darina.

 

Hlavní partneři
 • Škoda Auto
  Škoda Auto
 • Česká Zbrojovka
  Česká Zbrojovka
 • Aquatest
  Aquatest
 • Elmarco
  Elmarco
 • Fakultní nemocnice Motol
  Fakultní nemocnice Motol
 • Preciosa
  Preciosa
 • Skupina UJV
  Skupina UJV
 • Atrea
  Atrea
 • Innogy
  Innogy
 • Auren
  Auren
 • Continental
  Continental
 • Steinel
  Steinel
 • Magna
  Magna
 • Hokami
  Hokami
 • Liaz
  Liaz
 • CleanAIR
  CleanAIR