Mechanismy řízení CxI TUL s důrazem na zvýšení kvality výsledků R&D&I činností

Název projektu: Mechanismy řízení CxI TUL s důrazem na zvýšení kvality výsledků R&D&I činností

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006198

Období realizace: 1. 2. 2018 – 31. 7. 2022

Řešitel projektu: prof. Dr. Ing. Zdeněk Kůs

Cíl projektu:

Cílem předkládaného projektu je rozvoj kapacit pro řízení, hodnocení a podporu výzkumu a vývoje na CxI TUL tak, aby byla zajištěna konkurenceschopnost výzkumu v mezinárodním srovnání. S využitím zkušeností získaných při řešení projektu OP VaVpI, jehož cílem bylo CxI vybudovat, a při cca 4,5leté realizaci nového projektu na CxI dojde:

1.   k nastavení systému strategického řízení CxI v souladu s podmínkami pro získání ocenění "HR Award" a získání ocenění "HR Award",
  2. k vytvoření systému vnitřního hodnocení kvality procesů a lidských zdrojů kompatibilního s odpovídajícími systémy TUL. Součástí je také ověření nastavených principů formou pilotní implementace po definované období,
  3. k nastavení a postupnému systematickému rozvoji mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji a k internacionalizaci výzkumné organizace.  Účinnost nastavených principů a opatření bude sledována, vyhodnocena a případně korigována při ověřovací implementaci,
  4. k systémovému podchycení stabilizace a dalšího rozvoje mezisektorové spolupráce CxI. Součástí je ověření formou pilotní aplikace nově nastavených procesů CxI,
  5. k nastavení strategie rozvoje popularizace výzkumu a vývoje CxI TUL včetně pilotní aplikace nově nastavených procesů uvnitř CxI.

Prostřednictvím strategicky nastavených procesů uvnitř CxI TUL pracovníci tohoto výzkumného pracoviště získají nové odborné znalosti a dovednosti pro strategické řízení výzkumu a vývoje a dále budou vytvořeny mezinárodně konkurenceschopné podmínky a prostředí pro provádění excelentního výzkumu a vývoje v souladu s principy Evropské charty pro výzkumné pracovníky a Kodexu chování pro přijímání výzkumných pracovníků.

Níže uvedené dílčí strategie byly vytvořeny v rámci projektu OP VVV „Mechanismy řízení CxI TUL s důrazem na zvýšení kvality výsledků R&D&I činností“, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006198. Jednotlivé strategie jsou zaměřeny na tyto oblasti činnosti Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (dále jen CXI) Technické univerzity v Liberci (dále jen TUL):

• Rozvoj lidských zdrojů CxI TUL;
  • Hodnocení výzkumných pracovníků, výzkumných oddělení a CxI;
  • Internacionalizace CxI;
  • Budování společných pracovišť CxI a aplikační sféry a
  • Popularizace, komunikace a marketing.
Dílčí strategie HR
  1. Dílčí strategie HR ˆ 28.5.2020

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Auren