Úspěch z konference MELPRO 2022

21. 10. 2022

Tým Oddělení technologie životního prostředí se pravidelně účastní "Mezinárodní konference pro membránové a elektromembránové procesy" (MELPRO 2022). Letos se konala ve dnech 18. až 21. září 2022 v Praze. Za svou přednáškovou prezentaci "Improved Air-assisted Surface Modification of PTFE Hollow Fiber Membrane via Polydopamine Incorporated Zinc Oxide Nanoparticles for Water Purification" získal Hadi Taghavian ocenění "Student Lecture Presentation Award".

Jako nejlepší přednášku konference ji ocenila komise vybraných expertů. Hadi se ve své prezentaci věnoval odborné studii a popsal tyto klíčové body:

1. zavedení nové strategie přeměny povrchových vlastností PTFE (známého jako jeden z nejhydrofobnějších materiálů) na superhydrofilní;
  2. zajištění vyšší smáčecí schopnosti PTFE HF membrány při čištění vody;
  3. vývoj kvantitativní zkušební metody za dynamických kontaktních podmínek pro hodnocení antimikrobiální aktivity HF membrán;
  4. získání vysoce odolných povrchově modifikovaných PTFE HF membrán proti biologickému znečištění.

Blahořejeme k úspěchu Hadimu i celému týmu.