Německo-české hospodářské fórum 2022: "efektivní a odolné"

2. 11. 2022

Zástupci průmyslu a klíčoví představitelé české a německé ekonomiky se sešli v Praze na Německo-českém hospodářském fóru GCEF 2022. Společně diskutovali a představili svá řešení a strategie pro transformaci průmyslu a jeho úspěšnou adaptaci v době krize.

Hlavními řečníky byli německý ministr hospodářství Robert Habeck a předseda představenstva ŠKODA AUTO a.s. Klaus Zellmer. Ve svých projevech jasně poukázali na obrovský význam a potenciál německo-české ekonomické spolupráce a také potvrdili, že udržitelnost je silné téma, které budeme rozvíjet a hledat pro něj i v krizi nejlepší řešení. Na GCEF vystoupil také český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Z panelových diskusí, workshopů a kulatých stolů vyplynulo, že komerční sféra se i v těžkých dobách orientuje na budoucnost a hledá řešení. Toho lze společně dosáhnout snáze a rychleji. TUL CXI na tomto fóru společně s partnery z německých FRAUNHOFER institutů IWU a IMWS představili na odpoledním workshopu mezinárodní laboratoř HPCTT a její projektové výstupy. „Je evidentní, že koncept přeshraniční spolupráce na společných výzkumných tématech osvědčil a funguje.“ uvedli společně Jan Kočí za CXI a Thomas Guenter za FRAUNHOFER.

Akce se účastnilo 350 hostů.

Stream z GCEF (dopolední část) najdete na YouTube.

Prohlédněte si fotky z akce ve fotogalerii.