Saská podnikatelská delegace navštívila CXI

8. 12. 2022

V úterý 6. prosince navštívili CXI zástupci z Zentrum für Innovation und Technologietransfer z Hochschule Zittau, Brandenburgische Technische Universität, Industrie und Handelskammer Dresden a Frauenhofer Geselschaft Zittau se svou podnikatelskou misí z oblasti Lužice a Saska. Zajímali se o aktivní možnosti výzkumu a vývoje v oblasti aditivní výroby v průmyslu, konkrétně o kovový 3D tisku. Kromě představení našeho výzkumného programu a služeb v oblasti 3D tisku a povrchových úprav si návštěvníci prohlédli laboratoře a aktivně diskutovali.

„Aplikovaný výzkum ve spolupráci s partnery z průmyslu je jednou z našich priorit. Spolupráce s naším výzkumným centrem znamená přístup k nejnovějším vědeckým poznatkům, které díky našim partnerům můžeme efektivně aplikovat do praxe. CXI proto může poskytnout konzultace a poradenství i pro malé a střední firmy, které nemají vlastní výzkumné (tzv. R&D) oddělení, ale chtějí být v kontaktu s technickými a technologickými trendy. Věřím, že začátek naší oboustranné spolupráce „přes hranici“ jsme tímto setkáním odstartovali,“ říká Světlana Trejbalová z oddělení pro vztahy s průmyslem CXI.

Hlavním účelem mise je nalezení potencionálních partnerů pro aktuální výzvu programu INTERREG-SPOLUPRÁCE SVOBODNÉHO STÁTU SASKO-ČESKO 2021-2027. Další setkání se zástupci HSZG Zittau, IHK Dresden, Frauenhofer Gesellschaft se uskuteční začátkem příštího roku.