Setkání AMIA: Inovace pro průmysl už 23. října 2023 na CXI

11. 10. 2023

Přijďte na Setkání AMIA na CXI: jedinečná příležitost pro setkání expertů z byznysu a výzkumu z Libereckého regionu

Výzkumné centrum CXI na Technické univerzitě v Liberci a průmyslová Asociace pro pokročilé materiály (AMIA) vás srdečně zve na jedinečnou akci, která slibuje být nejen inspirací, ale také klíčem k vašemu byznysu a inovacím. Setkání AMIA přináší exkluzivní výhody, pravidelná setkání a neodolatelnou příležitost podílet se na výzkumu v Centru pro Pokročilé Materiály a Technologie (CXI). Akce se bude konat už v pondělí 23. října 2023.

Na akci se prosím registrujte do čtvrtka 19. října.

O AMIA: Propojení výzkumu a průmyslu

AMIA je průkopníkem v propojení výzkumného a průmyslového sektoru. Naše pravidelná setkání přivádí dohromady odborníky a inovátory z různých oblastí, kteří společně sdílí technické a technologické trendy a diskutují o výzkumu a inovacích. Tímto způsobem vytváříme inspirativní prostředí pro rozvoj nových projektů.

Pro koho pořádáme setkání AMIA?

Zástupci ze soukromých firem, které vyvíjejí technické nebo technologické produkty a služby. Bez ohledu na velikost vaší firmy, zde najdete příležitosti pro růst, spolupráci a inovaci.

Být členem AMIA znamená být součástí inspirující komunity lidí z průmyslu, vývoje a inovací.
A kromě toho mít přístup k prvotřídnímu výzkumu CXI TUL. Buďte u toho a staňte se aktivním členem.

Kdy: 23. října od 9:00 do 15:00
Kde: budova L - Ústav pro nanomateriály,
pokročilé technologie a inovace TUL (CXI),
Bendlova 1409/7, Liberec

Co můžete očekávat?

1. Přednášky expertů a individuální diskuze
Přijďte a setkejte se s našimi výzkumnými experty z CXI TUL, kteří se specializují na oblasti jako 3D tisk, nanomateriály, úpravy povrchů, přípravy nanoslitin pomocí laserů, výzkum odpadního recyklátu anebo nanovláknové struktury v biotechnologii a medicíně. Budeme vám prezentovat aktuální trendy ve své práci, provádět svými laboratořemi a představíme vám nejmodernější technické vybavení.

2. Možnosti pro vás a vaši firmu.
Zjistíte, jaké možnosti máme právě pro vaši firmu. Můžete konzultovat přímo na místě svoje nápady a problémy z výroby, vývoje anebo se stát členy naší asociace.

Program:

• Úvodní slovo ředitele Ústavu – prof. Dr. Ing. Miroslava Černíka CSc.
• Organizační informace, prezentace úspěšných aktivit na CXI, koncept AMIA, smluvní rámec, rozhodovací mechanismy, nakládání s duševním vlastnictvím.

• Prezentace a hodnocení výsledků výzkumu z následujících oblastí:

1. 3D-Tisk keramických materiálů - Ing. Mgr. Bc. Hana Křížová, Ph.D.
2. Hydrofobní úpravy povrchů - Ing. Karolína Voleská, Ph.D.
3. Valorization of tree gum polysaccharides in enviromental applications
- Mgr. Daniele Silvestri, Ph.D.
4. Příprava nanoslitin pomocí laserů - Ondřej Havelka
5. Anorganická nanovlákna pro dopravu léčiv - Ing. Miroslava Rysová,
Ph.D.
6. Výzkum odpadního skleněného recyklátu a jeho další využití – Ing. Marie Stará, Ph.D.
7. Zpevnění nanovláken s použitím přírodních látek - Ing. Mgr. Bc. Hana Křížová, Ph.D.

12:00-12:45 Občerstvení

12:45 -13:15 Trendy v 3D-TISKU - Ing. Jiří Šafka, Ph.D.

13:15-14:00 Prostor pro dotazy, náměty nových výzkumných témat od představitelů firem
15:00-16:00 Exkurze v laboratořích CXI TUL

Na akci se prosím registrujte do čtvrtka 19. října.

Máte dotazy ohledně setkání AMIA? Zeptejte se: