AI v průmyslu: Inspirační workshop na CXI v Liberci

22. 9. 2023

Jak získat náskok v technologické praxi díky AI je aktuální téma pro každého z nás. O své unikátní know-how se podělili experti ze ŠKODA AUTO, Fraunhofer Institutu, CIIRC ČVUT a CXI TUL na společném workshopu u nás na Technické univerzitě v Liberci ve čtvrtek 21. září. CXI TUL dlouhodobě spolupracuje se ŠKODA AUTO v mnoha oblastech - tentokrát jsme se zaměřili na vývoj a aplikaci principů strojového učení a umělé inteligence ve výrobě komponent.

Na programu byla série vstupů k tématu „Využití umělé inteligence v technické praxi“ a závěrečná společná debata expertů. Sdíleli navzájem nejnovější poznatky, diskutovali o praktické možnosti využití AI v průmyslovém prostředí, ale především se motivovali a inspirovali se navzájem.

Byla to unikátní příležitost setkat se s odborně stejně naladěnými lidmi, prohloubit své znalosti v oblasti AI a dokázat si zefektivnit svou práci. AI mění naši perspektivu a pohled pro všechny (nejen) na technologický svět.

O své zkušenosti se podělili hlavní experti v programu: p. Šimek (Škoda Auto), p. Hejcman (Škoda Auto), Jan Kočí (CXI TUL), p. Kadera (ČVUT), p. Švarc (Škoda Auto) a p. Dementěv (Fraunhofer).
Mluvili o tom, jak správně identifikovat vhodné možnosti použití. Zazněly úspěšně řešené příklady AI ve Škoda Auto a dalších výrobních podnicích, např. jak AI funguje na robotické lince pro rozebírání baterií. Fraunhofer institut představil své využití AI při vstřikování plastů, seřizování světel nebo prediktivní údržbě.