Poděkování týmu CXI a TUL

26. 7. 2022

Pozitivní ohlasy mají mimořádnou sílu. A dneska jeden přišel.

Máme velkou radost, že se podařilo akci k předsednictví ČR v Radě Evropy uspořádat a ukázat v nejlepším světle vědu a výzkum z Technické univerzity v Liberci. Bylo nám ctí otevřít specializované laboratoře v našem Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace a představit naši činnost v oblasti čištění vod, autonomní mobility a elektromobility, rozšířené reality, produkce nanovláken, robotiky i dalšího výzkumu.

Novináři z více než 50 redakcí světových médií si vyzkoušeli "vlastním tělem" práci v augmentované realitě s HoloLens nebo navigaci autonomní mobilní platformy. Někteří se také svezli v našem elektromobilu „eŠUS“ a vyzkoušeli i nový pohled na řízení díky jízdě ve dvojautě.

Děkujeme Ministerstvo zahraničních věcí České republiky za spolupráci a maximální vstřícnost.

Celý tým CXI a liberecké univerzity chystá další akce, aktuálně k 10 letům otevření sídla našeho Ústavu v budově L.

Určitě se tady u nás potkáme nejpozději na podzim na Noci vědců 30. září a na připravovaném dni otevřených dveří pro všechny fanoušky vědy a výzkumu, technicky naladěné inovátory a objevitele.