Nová příručka pro rodiče a pečující: Jak sladit péči a práci na univerzitě

20. 4. 2023

Kdy nastoupit na mateřskou? Jaké dokumenty budete potřebovat? Nebo naopak už přemýšlíte o návratu do zaměstnání po rodičovské? Stáhněte si novou příručku pro rodiče a pečující, která se zaměřuje na nejčastější otázky týkající se mateřské, rodičovské a otcovské dovolené, péče o děti a další osoby a náhradní rodinné péči. Příručka je k dispozici pro zaměstnance na intranetu v sekci "Informace pro zaměstnance".

„Chceme, aby naše univerzita byla přátelským a podpůrným místem pro rodiče a pečující. Připravili jsme proto příručku, která jim pomůže sladit péči o své blízké s pracovními povinnostmi. Příručka dává ucelené informace k nejrůznějším situacím a poskytuje konkrétní praktické tipy, jak postupovat, když pečuji o dítě, člena rodiny nebo jinou osobu a jak vše co nejlépe zvládnout a jak se přizpůsobit novým pracovním podmínkám," říká Alena Kábová, HR ředitelka CXI TUL.

Univerzita také aktivně podporuje rodiče a pečující pracovníky. Kromě možnosti využití rodičovské dovolené a návratu do práce po ní, nabízí univerzita i další formy podpory, jako jsou například flexibilní pracovní doba, home office a možnost využít zkrácený úvazek. Kromě toho je možné využít hlídání v Dětském koutku anebo předškolní vzdělávání dětí v univerzitní mateřské školce.