CXI TUL a Fond rozvoje CESNETu úspěšně dokončili projekt S3Point

18. 4. 2024

CXI a Fond rozvoje CESNETu završili projekt S3Point: Nová webová aplikace usnadní správu dat a přístup k úložišti CESNET S3

CXI společně s Fondem rozvoje CESNETu společně uzavírají úspěšný projekt " Webová aplikace pro přístup k a správu CESNET S3 pomocí federační identity, S3Point, který usnadní a zpřehlední přístup na úložiště S3 a nabídne zjednodušenou správu dat v tomto úložišti.

Cílem projektu bylo vytvořit webovou aplikaci, která by uživatelům usnadnila přístup na úložiště CESNET S3 a současně zjednodušila a zpřehlednila práci s daty zde uloženými, včetně např. sdílení s kolegy či partnery v projektech. Tento open source nástroj byl navržen mj. dle požadavků výzkumníků na ústavu CXI TUL po pečlivém prozkoumání aktuálně dostupných nástrojů tak, aby poskytl uživateli funkce, které jiné open source nástroje nemají. Kromě jiného je samozřejmě výsledkem volně dostupný kód, který je možné bez omezení využívat na různých institucích.

„Po úspěšně zvládnutém projektu správy a automatického sběru dat byl tento dalším v řadě, který výzkumníkům výrazně zjednoduší práci s daty a přístup k nim, to vše bez jakéhokoliv kompromisu na straně bezpečnosti zmíněných dat“ říká hlavní řešitel projektu za Technickou univerzitu v Liberci Ing. Jan Kočí.

Týmová spolupráce trvala od 18. července 2023 - 18. dubna 2024.