Obstáli jsme v hodnocení pro partnery automobilovém sektoru

22. 10. 2024

CXI TUL bude i nadále bez omezení uzavírat nové zakázky v rámci koncernu Volkswagen Group. Byli jsme pozitivně hodnoceni v dotazníku udržitelnosti, který je klíčový pro to, abychom se stali vhodným obchodním partnerem koncernu.

V rámci sebehodnotícího dotazníku (SAQ) společenské odpovědnosti firem (CSR) pro dodavatele v automobilovém sektoru jsme získali hodnocení 68 % (minimální požadavek činí 64 %). Obstáli jsme tedy v klíčových oblastech společenské odpovědnosti, které zahrnují lidská práva, pracovní podmínky, zdraví a bezpečnost, ochranu životního prostředí a obchodní etiku. Předdefinovaná kritéria jsme vyplnili na základě praxe, interních směrnic a dalších dokumentů TUL a CXI. Tyto směrnice a další relevantní dokumenty jsou nezbytné pro prokázání shody.

Dotazník vyžaduje skupina AIAG (The Automotive Industry Action Group neboli Akční skupina pro automobilový průmysl), což je organizace zaměřená na zlepšování procesů dodavatelského řetězce v automobilovém průmyslu. Cílem této neziskové organizace je snižovat náklady a zvyšovat prosperitu v automobilovém sektoru prostřednictvím zefektivnění obchodních procesů a činností v rámci dodavatelského řetězce.

Photo by Jose Carbajal, Cytonn Photography on Unsplash,