Ministryně Langšádlová navštívila Liberecký kraj, zastávku měla také na CXI

7. 11. 2022

Ve čtvrtek 3. listopadu navštívila ministryně pro vědu a výzkum paní Helena Langšádlová výzkumné centrum CXI na Technické univerzitě v Liberci. Setkala s představiteli univerzity i s výzkumnými manažery, kteří se podílejí na vývoji moderních technologií a inovací pro průmysl.

Kromě fyzických experimentů a prohlídky špičkového zařízení ústavu si paní ministryně Langšádlová osobně vyzkoušela aplikaci rozšířené reality s brýlemi Hololens, který ve svém výzkumu používá tým Ing. Jindřicha Cýruse Ph.D.

V laboratoři 3D tisku jsme se v diskuzi dotkli možností vytištění šperků jako jednoho z tradičních produktů Libereckého kraje.

Věříme, že jsme ji zaujali ukázkou malého modulárního elektrického vozidla s autonomními prvky, které s radostí ukazujeme a je mistrovským kouskem týmu pod vedením doc. Ing. Michala Petrů, Ph.D.

Návštěva v Liberci se neobejde bez prohlídky výroby nanovláken, proto paní ministryni přivítali také kolegové v laboratoři Nanoprogressu, který se nanovlákennou produkcí a dalších produktů zabývá.

Skvělá věda se dělá v Liberci, o tom jsme paní ministryni rádi přesvědčili. Děkujeme za její návštěvu u nás.