Připravujeme novou spolupráci s thajskou univerzitou

25. 11. 2022

Technická univerzita v Liberci a Rajamangala University of Technology Thanyaburi (RMUTT) uzavřou Memorandum o spolupráci. Obě univerzity si vzájemně podpoří spolupráci v oblastech vědy, výzkumu, výměny studentů, doktorandů a výzkumných pracovníků.

Domluvili se na tom při osobní návštěvě v Liberci ředitel CXI prof. Miroslav Černík a prezident Rajamangala University of Technology Thanyaburi Assoc. Prof. Dr. Sommai Pivsa-Art. Zástupci thajské RMUTT si prohlédli laboratoře CXI, představili si vzájemně výzkumné projekty a také studijní programy na FS TUL, FT TUL a FM TUL.

První stážistkou u nás na FM TUL je paní Saowaluk Boonyod. Studentka doktorského studia právě absolvuje výměnný pobyt v Liberci pod vedením doc. Fatmy Yalcinkaya, Ph.D., M.Sc. Paní Saowaluk Boonyod se zabývá ve svém výzkumu tématem „Příprava a charakterizace vláknitého materiálu PLA/PBS potaženého výtažky z mangostanu“.

Na bilaterální návštěvě na Rajamangala University of Technology Thanyaburi v Thajsku je nyní prof. Černík. Na pozvání Assoc. Prof. Dr. Sommai Pivsa-Art se účastní přátelské návštěvy na RMUTT včetně exkurze po místní univerzitě a také 6. mezinárodní odborné konference na Chulalongkorn University s tématem Nanomateriály a biomateriály.

Memorandum o spolupráci podepíše slavnostně pan rektor Miroslav Brzezina se zástupci thajské delegace v prosinci.