Inovace pro Afriku vidíme ve 3D tisku

1. 6. 2023

Ve čtvrtek 25. května se konala tradiční konference při příležitosti mezinárodního Dne Afriky. Jedním z řečníků byl v Černínském paláci Jan Kočí z CXI, který vystoupil na dopoledním panelu a prezentoval aktuální trendy ve výzkumu a aplikaci 3D tisku v kontextu afrických zemí.

„Na konferenci jsme představili koncept Národního centra kompetence pro průmyslový 3D tisk a spolu s partnery centra Brainhot Technologies, Scoolpt a ČVUT jsme také přímo během konference předvedli reálnou ukázku experimentálního 3D tisku z hlíny, který velvyslance a hosty skutečně zaujal. V kontextu Afriky je to tradiční materiál slibující vhodné a smysluplné využití při tisku jednoduchých staveb, nicméně pro finální využití je ale ještě velký kus práce před námi,“ říká k účasti Jan Kočí, vedoucí výzkumného směru Systémová integrace CXI.

 
Letošní konference nesla název "Innovations for Africa's Future Generations" a zaměřila se na ekonomickou a vědeckou diplomacii. Jejím hlavním cílem bylo posílení spolupráce s africkými partnery v oblasti inovací, nových technologií, vědy a výzkumu. Tato událost měla ještě větší význam vzhledem k tomu, že si letos připomínáme 60. výročí založení Organizace Africké jednoty, předchůdkyně Africké unie. Pořadatelem konference bylo Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s africkými ambasádami v Praze.

Hlavní partneři

AWAL
Škoda Auto
Česká Zbrojovka
Elmarco
Fakultní nemocnice Motol
Preciosa
Skupina UJV
Atrea
Innogy
Auren