ANTeTUL jedním z finalistů soutěže REGIOSTARS 2023

19. 7. 2023

Porota soutěže REGIOSTARS oznámila letošní finalisty. Do letošního ročníku přišel rekordní počet přihlášek: celkem 228 projektů. Porota z nich pečlivě vybrala 30 finalistů. A tou nejlepší zprávou pro Technickou univerzitu v Liberci je, že projekt ANTeTUL se stal finalistou v kategorii A connected Europe.

Úkolem týmu Michala Petrů bylo v rámci projektu Modulární platforma pro autonomní podvozky specializovaných elektrovozidel pro dopravu nákladu a zařízení vyvinout užitkové elektrovozidlo, které inovativně řeší transformaci logistiky - přispívá ke zvýšení produktivity při přepravě nákladů, zlepšuje bezpečnost a snižuje negativní dopad na životní prostředí.

Aby se stal projekt vítězem, musí získat dostatečný počet hlasů ve veřejném hlasování na soutěžní platformě online: https://regiostarsawards.eu/ Online hlasování o Cenu veřejnosti bude zahájeno 14. září a ukončeno 14. listopadu. Lidé, kteří budou chtít hlasovat, budou moci hlasovat jednou na jednu e-mailovou adresu a budou moci dát až 3 preference 3 různým projektům. Chcete-li ANTeTUL podpořit, od půlky září můžete hlasovat.

Novinkou letošního ročníku je, že finalisté budou soutěžit ve finálovém kole, které se uskuteční v Bruselu během akce EURegionsWeek 11. října 2023. Tady předvedou zástupci svůj "project pitch" na pódiu v angličtině ve stylu Pecha Kucha před publikem a porotci. Na konci pitchingu mohou diváci v sále hlasovat a jejich hlasy se promítnou do online hlasování veřejnosti o Cenu veřejnosti.
Ve stejný den se kromě pitchingu projektů absolvují soutěžící rozhovor s porotou soutěže REGIOSTARS. Na základě toho vyberou porotc vítěze každé kategorie a ti budou vyhlášeni na slavnostním ceremoniálu REGIOSTARS 16. listopadu v Ostravě.

Rádi bychom poblahopřáli týmu Michala Petrů k nominaci ANTeTUL a držíme palce na úspěšné finále.

#regiostars #EUinmyregion