Experti z CXI a TUL na Fóru aditivní výroby 2023 v Brně

12. 10. 2023

Na letošním Fóru aditivní výroby 2023 se 11. října na výstavišti v Brně setkali experti z průmyslu i akademické sféry. Za CXI TUL byli na konferenci aktivními řečníky také naši odborníci Jiří Šafka a Jan Kočí. Aditivní výroba a 3D tisk jsou pro nás zásadními oblastmi výzkumu, a jako přední řešitelé Národního centra kompetence pro průmyslový 3D tisk (P3DT) vedeme konsorcium téměř 30 partnerů. Na tomto významném fóru se jsme aktivně prezentovali naše zkušenosti a úspěchy a plnění cílů P3DT.

Prezentace našich expertů Jiřího Šafky a Jana Kočího se zaměřily na spolupráci s německým Fraunhoferovým institutem a česko-německé kooperaci. Dále mluvili o aktivitách Centra pro průmyslový 3D tisk a věnovali se inovacím ve 3D tisku plastových, kompozitních a kovových výrobků. Klíčovou souvislostí je v kontextu aktuálních trendů celková udržitelnost aditivní výroby a její ekonomika. Na brněnském Fóru zazněly praktické tipy, jak z 3D tisku těžit a současně šetřit.

Fórum nabídlo osm hodin nabitých nejnovějšími technologiemi 3D tisku a důležitými debatami o budoucnosti aditivní výroby. Sdílet svou vášeň a znalosti o aditivní výrobě a 3D tisku přišlo na tuto konferenci zhruba 200 účastníků.