Enhanced In Situ Bioremediation for Contaminated Land Remediation

• Grant: for TUL 200 000 EUR
  • Web: www.eiclar.org

Anotace projektu:

Tým projektu EiClar tvoří 18 partnerů z Evropy a Číny, hlavním koordinátorem je Ecole Centrale v Lyonu. Projekt EiCLaR se zaměřuje na výzkum a vývoj bioremediačních technologií pro sanaci in-situ. Cílem je vyvinout průmyslově využitelné technologie, které umožní rychlé a účinné (technologicky i ekonomicky) odstranění kontaminace z horninového prostředí (chlorovaná rozpouštědla, těžké kovy, uhlovodíky). Projekt se zaměřuje především na tyto technologie: elektro-nanobioremediace, monitorovaná bioaugmentace, bioremediace a zesílená fytoremediace. Cílem je rozšířit rozsah jejich použití na průmyslové lokality obsahující komplexní směsi znečišťujících látek s vysokými koncentracemi. Metody projektu EiClar povedou k environmentálně udržitelným technologiím s minimálními negativními dopady a výsledky projektu budou k dispozici širokému okruhu odborníků (výzkumným pracovníkům, správcům lokalit, vývojářům, zadavatelům veřejných zakázek, poskytovatelům služeb a dodavatelům sanačních technologií) v celé EU a Číně.

Partneři:
Deutscher Verein des Gas- und Wasserfaches – Technischwissenschaftlicher Verein EV
University of Stuttgart
Photon Water Technology s. r. o.
Luleå tekniska universitet
Technická univerzita v Liberci
SPAQUE
Contaminated Land: Applications Inreal Environments
Dutch Sino Business Promotions
BoSS Consult GmbH
Serpol
Ekogrid Oy

Ing. Jaroslav Nosek, Ph.D.

Hlavní řešitel za TUL

Ing. Jaroslav Nosek, Ph.D.

T +420 48535 3895

E jaroslav.nosek1@tul.cz

Pokročilé sanační technologie (elektro-geochemicky podporované sanační technologie).